Mikuláš 2018

Milí spoluobčania, ďalší rok preletel ako voda, potrápili sme sa z mnohými problémami, bolesťami, smútkom i radosťou. Ale už len niekoľko dní nás delí od najkrajších sviatkov roka. Opäť prídu Vianoce, ten prekrásny čas, keď prebúdza sa krásny cit lásky, šťastia v nás.

Krásne Vianoce chceme Vám priať,

aby mal človek človeka rád,

aby jeden druhému viac šťastia prial,

aby ten Nový rok za to stál.

No týmto sviatkom pokoja, predchádza sviatok určený deťom „príchod Mikuláša“. K nám zavítal sv. Mikuláš 8.12. v sobotu popoludní. O tretej hodine sme otvorili na námestí vianočné trhy. Bolo veru z čoho vyberať. Krásne vianočné ozdôbky, ktoré pripravili prevažne naši spoluobčania, vianočné oplátky a trubičky s pozdravom zo Studienky, vianočné koláčiky a na zaspomínanie bol pripravený stánok pod názvom „Starenkine Vianoce“, kde mohli návštevníci trhov obdivovať staré vianočné ozdoby, stromček ozdobený jabĺčkami, orechmi, obyčajnými sviečkami na štipcoch a reťazou vyrobenou z konopnej šnúrky a papierových guličiek. Okrem toho nechýbalo bohaté občerstvenie, cigánska pečienka, kapustnica, makové pupáky, guláš, čaj, varené víno, medovina .....

O 15.20 sa začali zoskupovať hlúčiky ľudí, ktorí prišli podporiť akciu 1.ročníka Mikulášskej míle.  Bežcov míle pred štartom elf krátko rozcvičil  a odštartoval. Do ulíc obce vybehlo veľa ľudí- mikulášov. Na chvíľu sa červená farba stala dominantou ulice – bol to pekný pohľad. V cieli nás čakali snehuliaci s odmenou. Touto cestou chcem poďakovať všetkým za účasť na behu a pozvať aj ostatných  na ďalší ročník.  O 16.15 h vybehli anjeli a čerti aby vytvorili svetelnú uličku, cez ktorú prišli na pódium naši účinkujúci Zuzka Viklerová a Radován Pavlák. Po krásnych piesňach prišlo na rad vystúpenie našich Mikulášiek, ktoré roztancovali nielen svojou choreografiou, ale hlavne svojou túžbou urobiť radosť našim najmenším, celé námestie. Mamičky, babičky, deti, mikulášky, anjeli i čerti tancovali na námestí až do príchodu Mikuláša. Veľkým pokrikom sme privítali sv. Mikuláša, ktorý priniesol veľa darčekov. Spolu sme rozsvietili vianočný stromček, vylosovali sme 10 výhercov z akcie „píšeme list Ježiškovi“. Vystúpenie detí z MŠ a ZŠ bolo veľmi pekné za čo ich Mikuláš pochválil a obdaril všetky deti balíčkom. Po celú dobu podujatia v svadobke OÚ prebiehalo fotenie. Radosť priniesli i  ponúkané rekvizíty, s ktorými si oživili svoje mikulášske foto. Po odchode Mikuláša, ešte veľa ľudí ostalo pri bufetoch v družnom rozhovore a vo výbornej atmosfére sa pokračovalo do večerných hodín. Veríme, že akcia sa páčila a tešíme sa spolu s vami na budúci rok.

P.S: Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave podujatia patrí veľké ĎAKUJEME!

A čo dodať na záver?

Sviatky lásky a pokoja zavítajú skoro zas  k nám, pod stromčekom ľudia postoja, otvoria svoje srdcia dokorán.  Nech v dome vašom zavládne tiež radosť, že ste spolu, keď rodina si zasadne k štedrovečernému stolu.

Prajeme Vám v Novom roku  2019 pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života. Nech nasledujúci rok prináša pokoj a lásku našim blízkym i okoliu, aby  otváral naše srdcia druhým, aby sme sa stali všetci spolu vianočnými poslami lásky  pre našu - Studienku.