MDD 2017

„ Na známosť sa všetkým dáva, že sa veľká slávnosť očakáva, mesto hier otvára sa. Naša obec pozvala vás všetkých na deň detí, ktorý sa dnes slávi.“

Týmito slovami hlásnik vybubnoval otvorenie tohtoročného MDD.

Deti, ktoré prišli na akciu čakala pri vstupe neľahká úloha, prebojovať sa cez trojhlavého draka, ktorý strážil hradby do mesta hier. A nebol jediný, pri bráne na deti čakala ešte hradná stráž.  Pod hradbami vysedával žobrák  otrhaný a bez topánok. Aj nad ním sa dobrý ľudia zľutovali a do hrnčeka mu nejaký ten cent hodili. Za hradbami nás čakalo stredoveké remeselné trhovisko. Návštevníci si mohli pozrieť, ale i vyskúšať si, ako sa žilo ľudom voľakedy. Našli ste tu obuvníka, krajčírku, gazdinú v kuchyni, bylinkárku, hrnčiarku, cukrárku a slúžky. Bolo sa veru na čo pozerať či už na dobové kostýmy alebo na ukážky remesiel či rekvizity. Na konci trhoviska všetkých vítala tabuľa vstup do mesta hier . Tu už na deti čakali dedinské organizácie s rôznymi športovými aktivitami. Streľba na terč, na futbalovú bránu, preliezanie cez tunel, hádzanie na terč ...

Po disciplínach čakali na deti nafukovacie atrakcie a stredoveké hry. Deti si mohli pozrieť aj kynologické ukážky a vystúpenie MIE, ktorá si pre ne pripravila „Farbičkový koncert“. Zaspievali a zatancovali si nielen deti, ale i rodičia.

Na smäd a prázdne žalúdky tu bolo pripravené občerstvenie, o ktoré sa zaslúžil Futbalový klub Studienka.  Obec  poskytla zadarmo malinovku a špekáčiky na opekanie dodala organizácia „Úsmev Záhorie Malacky“.

Na záver sa tým šťastnejším ušla aj nejaká tá výhra z tomboly, ktorá bola určená od obce zadarmo iba pre deti.

Dúfame, že sa nám  Deň detí  vydaril  a že sme spolu strávili jeden krásny športovo-sladký, horúci deň.

Všetkým, ktorý sa podieľali na prípravách a samotnej realizácii MDD patrí veľké ďakujem.

V.Ofčarovičová

Kliknite na link: